Két teljes értékű gép egy áráért

Adatok
Paraméter Metrikus Angolszász
Laminálási szélesség 500-1500 mm 19.5-59˝
Laminálási sebesség 200 m/min 61´/min
Tekercsvágási sebesség 400 m/min 122´ /min
Maximális tekercsátmérő (lamináló) 800 mm 31.5˝
Maximális tekercsátmérő (tekercselő) 600 mm 23.5˝
Ragasztórendszer Két komponensű, oldószermentes
Alapanyagok PAPÍR, BOPP, METBOPP, GBOPP, PET, METPET, CPP, PA, HDPE, LDPE (valamint egyéb egyedi, tekercses alapanyagok)

 

 

OKTOFLEX | PREMIUM

en hu ro

OKTOFLEX | STANDARD

en hu ro

OKTOFLEX | CASING

en hu ro

LAMINATOR - SLITTER-REWINDER

en hu ro

PRINT INSPECTION SYSTEM

en hu ro

Print 4.0

en hu ro

Varga-Flexo

en hu ro

Laminarka

Adatok
Paraméter Metrikus Angolszász
Laminálási szélesség 500-1500 mm 19.5-59˝
Laminálási sebesség 200 m/min 61´/min
Tekercsvágási sebesség 400 m/min 122´ /min
Maximális tekercsátmérő (lamináló) 800 mm 31.5˝
Maximális tekercsátmérő (tekercselő) 600 mm 23.5˝
Ragasztórendszer Két komponensű, oldószermentes
Alapanyagok PAPÍR, BOPP, METBOPP, GBOPP, PET, METPET, CPP, PA, HDPE, LDPE (valamint egyéb egyedi, tekercses alapanyagok)

 

 

OKTOFLEX | PREMIUM

en hu ro

OKTOFLEX | STANDARD

en hu ro

OKTOFLEX | CASING

en hu ro

LAMINÁLÓ - TEKERCSVÁGÓ

en hu ro

NYOMATELLENŐRZŐ RENDSZER

en hu ro

Print 4.0

en hu ro

Varga-Flexo

en hu ro

Dwie pełnowartościowe maszyny w cenie jednej

Zaostrzająca się konkurencja rynkowa wymaga produkcji materiałów opakowaniowych coraz wyższej jakości. Jednym z etapów produkcji takich materiałów jest proces laminacji, podczas którego powstaje nowy materiał o wielowarstwowej strukturze, łączący właściwości swoich składników. W ten sposób możemy stworzyć wysokiej jakości materiał opakowaniowy o żądanym przeznaczeniu. Z punktu widzenia druku ważnym jest, aby nadruk został zamknięty pomiędzy dwoma warstwami materiału i w ten sposób oprócz polepszenia wrażenia estetycznego materiał może spełniać surowe wymagania sanitarne. Laminarki nie zawsze eksploatowane są przez pełną zmianę, ponieważ nie każdy nadruk wymaga laminacji, natomiast po laminacji zawsze należy wykonać brzegowanie oraz jeśli nadruk przebiegał w kilku użytkach, wówczas należy taśmę rozciąć i zbobinować. Dlatego obok laminarki niezbędna staje się bobiniarka. Jako jedyni w Europie na laminarce zamontowaliśmy zespół rozcinający z ostrzami przemysłowymi. W ten sposób w ramach jednej inwestycji nasi klienci otrzymują dwie pełnowartościowe maszyny zyskując większą elastyczność i szybszy zwrot poniesionych nakładów.

Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Dwie pełnowartościowe maszyny w cenie jednej

Tekercsvágás és laminálás egy gépen

Laminacja

Podczas laminacji na powierzchnię jednego z materiałów nanosimy cienką warstewkę kleju, a następnie wyprasowując powietrze nakładamy na niego i dociskamy drugi materiał. W ten sposób tworzymy nowy materiał o nazwie „duplex” (dwuwarstwowy). Powtarzając tę operację możemy stworzyć materiał trzywarstwowy - „triplex”. Nasze laminarki bezrozpuszczalnikowe pracują na bazie podgrzewanego kleju. Daje to możliwość ekonomicznej produkcji małych nakładów, zastępując szkodliwą dla otoczenia technologię laminacji klejami rozpuszczalnikowymi.

Zespół laminujący pracujący na bazie wymiennych tulei (sleeve) z bocznym narządem, składa się z 5 walców, z których dwa są podgrzewane w celu stabilizacji temperatury kleju. Wałek laminujący, to wbudowany na stałe wałek powietrzny wyposażony w specjalne mikrozawory, pozwalające z boku nasunąć na niego tuleję ze szlifowaną powierzchnią gumową nanoszącą klej. Tuleja jest przycinana na długość (mniejszą od długości walca) odpowiadającą szerokości laminacji. Regulację obrotów wałka laminującego, jego pozycjonowanie, do- i odstawianie realizują oddzielne serwonapędy.

Wałek prasujący poruszany jest za pomocą siłowników, z centralną regulacją siły docisku. Grubość nanoszonej warstewki kleju regulowana jest za pomocą bezstopniowej przekładni, dzięki czemu możemy stosować nawet 1 g/m2 kleju , choć optymalna ilość to 1,8-2 g/m2. Ilość nanoszoną można zmieniać nawet w trakcie pracy maszyny. Poprzez kolorowy pulpit dotykowy można regulować ilość nanoszonego kleju, zapamiętywać nastawy i sterować innymi ważnymi funkcjami. Jako dodatkowe wyposażenie można zamówić urządzenie do aktywacji powierzchni oraz układ odprowadzenie oparów.

Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Laminacja
Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Bobinowanie

Bobinowanie

Wystarczy zmienić sposób przeplotu wstęgi oraz przełączyć urządzenie na inną funkcję i nasza laminarka zmienia się w bobiniarkę . Jedno urządzenie spełnia dwie funkcje przy lepszym wykorzystaniu powierzchni, zasobów ludzkich, szybszym zwrocie nakładów inwestycyjnych. Wałek zespołu rozcinania wykonany jest z podziałką 2 mm. Do wyposażenia podstawowego należy układ odsysania brzegówki, znacznik laserowy, który po załączeniu wskazuje miejsce cięcia i miejsce założenia gilz na obydwa wałki rozprężne. Ułatwia to i przyspiesza przygotowanie maszyny do bobinowania. Na zamówienie dostarczamy zespół rozcinający z nożami krążkowymi do cięcia papieru.

Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Dozownik kleju

Dozownik kleju

Dozownik kleju służy do przechowywania dwóch komponentów kleju bez dostępu wilgoci, przygotowania ich do pracy tzn. podgrzania wstępnego, zmieszania w odpowiednich (zaprogramowanych) proporcjach i wreszcie dozowania gotowego kleju pomiędzy wałki zespołu laminującego z uwzględnieniem utrzymania stałej ilości kleju w zespole . Dzięki ogranicznikom z tworzywa sztucznego ilość gotowego kleju znajdująca się pomiędzy wałkami jest minimalna, więc po zakończeniu pracy tylko ta minimalna ilość tworzy odpad do usunięcia. Dokładne wymieszanie składników wspomaga pneumatyczne mieszadło, które porusza się w szczelinie pomiędzy wałkami ruchem posuwisto-zwrotnym, utrzymując równomierny rozkład kleju na całej szerokości laminacji. W przypadku zatrzymania maszyny wałki klejowe obracają się dalej, wydłużając w ten sposób czas wiązania kleju i zapobiegając jego zasychaniu. Dozownik wyposażony jest w zębate pompy dozujące, statyczną głowicę mieszającą, przemiennik częstotliwości do sterowania silnikami, układ pochłaniania wilgoci oraz system grzewczy, którymi można sterować z pulpitu. Do głowicy mieszającej składniki kleju doprowadzane są oddzielnymi przewodami, dzięki czemu tylko krótki odcinek dozowania trzeba czyścić z już zmieszanego kleju, natomiast składniki kleju można przez dłuższy czas przechowywać w zbiornikach dozownika, zmniejszając w ten sposób odpad.

Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Budowa

Maszyna zajmuje powierzchnię tylko 6 m2. Jej ustawienie i uruchomienie jest proste, a do działania potrzebne jest jedynie doprowadzenie energii elektrycznej i sprężonego powietrza. Dużą stabilność maszyny zapewnia solidny ważący 3,5 tony korpus połączony silnymi stężeniami.Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Prędkość

Prędkość mechaniczna maszyny jest jednocześnie maksymalną prędkością roboczą bobinowania i wynosi 400 m/min. Maksymalna prędkość w trakcie laminacji wynosi 200 m/min.Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Szerokość

Charakterystycznym parametrem dla laminarko-bobiniarki jest szerokość robocza laminacji. Doświadczenie wskazuje, że folie o szerokości 1200-1300 mm można zakupić u dostawców bez narzutu detalicznego. Laminarko-bobiniarka może być wykorzystana nie tylko do rozcinania i brzegowania laminatów, ale również do przygotowania surowców pod zadruk, dlatego większość maszyn zamawianych przez naszych klientów charakteryzuje się maksymalną szerokością laminacji 1200 mm i maksymalną szerokością przejścia materiału 1300 mm. Ponieważ produkujemy maszyny na zamówienie klienci mogą sami zdecydować i zamówić laminarkę o szerokość laminacji w zakresie od 500 do 1500 mm.Flexonyomógépek, tekercsvágók, laminálók gyártása | Nawijanie

Zadaniem jednostki jest zapewnienie prawidłowego odwijania substratów i następnie po laminacji lub rozcięciu nawinięcia substratu. Każdy z wałów wyposażony jest w oddzielny silnik sterowany wysokiej jakości serwo-przemiennikiem częstotliwości, a wbudowane czujniki naprężenia taśmy zapewniają precyzyjną i stabilną regulację naciągów niezależnie od prędkości przesuwu taśmy z dokładnością do 5 Newtonów, przy jednoczesnym minimalnym poborze energii. Siłę naciągu można ustawiać za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego. Każdy z wałów rozprężnych służących do od- i nawijania może pracować w obydwu kierunkach. Z wału zdającego (odwijanie) substrat przechodzi przez układ prowadzenia krawędzi z czujnikami ultradźwiękowymi co zapewnia stabilne prowadzenie wstęgi bez odchyleń na boki. Za wałkiem odwijania „A” zamontowaliśmy również kamerę CCD, która oprócz funkcji śledzenia krawędzi dysponuje funkcją śledzenia biegu wstęgi w/g nadruku, niezależnie od tego czy jest to nadruk ciągły, przerywany i jaka jest jego szerokość. Ma to duże znaczenie podczas bobinowania i brzegowania, kiedy prowadzenie wstęgi należy korygować wg nadruku. Po stronie nawijania zamontowana jest rolka dociskowa wspomagająca usuwanie powietrza z pomiędzy zwojów bobiny. Docisk rolki można regulować niezależnie stronami za pomocą siłowników pneumatycznych. W wersji podstawowej nawijanie składa się z dwóch nawijaków o średnicy nawijania do 600 mm i do 800 mm oraz odwijaka z maksymalną średnicą bobiny 600 mm.

© 2018 Copyright Varga-Flexo Kft. Minden jog fenntartva!